Senetle Vadeli Araba, Taksitle Alabileceğiniz Her şey Burada

Senetle Araba

Senetle araba almak isteyenler için binlerce fırsat bulunmakta ve araç ilanları arasında peşinatsız taksitle alabileceğimiz arabaları sorgulama yapmayı tercih ederiz. Çoğu zaman kaliteli ve güvenilir bir firma ile iletişime geçerek beğendiğimiz arabayı hiç peşinat vermeden ve kredi çekmeden almak isteriz. Lakin durum böyle olunca senet ile araç almak oldukça zorlaşmaktadır. Öncelikle bir oto galeriden senet ile araç almak istediğimiz zaman yapmamız gereken araç bedelinin en az %30 kadar miktarını peşin vermek ve bu şekilde aracı almaktır.

Hiç bir galerici araç satışı öncesi bir miktar peşinat almadan sizlere vade seçeneği uygulamaz ve bu teklifi doğru bulmazlar. Bunun için senetle alacağımız her hangi bir araç için öncelikle galeriler ile peşinat kısmını görüşmeli, ne kadar süre ile ve yüzde kaç vade farkı katacağını öğrenmenizi öneririz. Çok yüksek faizler ödeyerek araç sahibi olmak yerine biraz araştırma yaparak sizin için daha uygun faiz veren oto galeri firmalarını tercih etmenizi önerir, alacağınız aracı her zaman bir ekspertiz raporu aldıktan sonra devir işlemini başlatmanızı tavsiye ederiz.

Neden Senetle Araba Alırız ? Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

Öncelikle bankalar ile sorun yaşayan her insanın kullandığı seçeneklerden bir tanesi senet ile mal veya ürün almak olmuştur. Kredi sicili bozuk olan bir kişinin bankalardan kredi çekerek araç alması imkansız bir hale gelmiştir. Bu gibi durumlarda alternatif ve en hızlı araç alma yöntemi olarak senet devreye girmektedir. Senet ile aldığınız aracı taksitlerinizi düzenli bir şekilde ödediğiniz sürece sorun yoktur. Yalnız senetlerin iki çeşit düzenleme imkanı bulunmaktadır. Birisi açık senet, diğeri ise değiştirilemez yani kapalı senet olarak bilinmektedir.

Hiç bir zaman rakamların önü ve sonunu kare ile kapatmadan senetlere imza atmamanızı öneriyoruz. Açık senetlerde miktar değişme şansı olmakla beraber ileride başınıza büyük işler açabilir. Bunun için imzaladığınız senet üzerinde yazan miktarın ilk başı ve sonunun # kodu ile kapalı olmasına dikkat ediniz. Bu şekilde aldığınız bir araç ile hiç bir sıkıntı yaşamaz ve taksitlerinizi eşit bir süre ödedikten sonra araç üzerine katılan rehini kaldırabilir, aracınızı dilediğiniz zaman satarak nakit veya değiştirme imkanlarını kazanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış
Senetle Vadeli olarak alabileceğiniz araba, ev, elektronik eşya ve diğer ürünler ...